Spotkanie z delegacją Republiki Konga

Minister Stanisław Kalemba spotkał się wczoraj z ministrem rolnictwa i hodowli Republiki Kongo Rigobertem Maboundou, przebywającym w Polsce z oficjalną delegacją towarzyszącą premierowi, ministrowi gospodarki, finansów, planowania i integracji Gilbertowi Ondongo.

Podczas rozmowy omówiono możliwości rozwoju współpracy dwustronnej w dziedzinie rolnictwa, w szczególności współpracy z polskimi instytutami naukowo-badawczymi. Minister Kalemba zaproponował rozważenie możliwości kształcenia studentów kongijskich na polskich uczelniach rolnych. Zachęcił gości do zapoznania się z szeroką ofertą polskiego sektora rolno-spożywczego, która cieszy się uznaniem wśród zagranicznych odbiorców.

Minister Rigobert Maboundou przyznał, że sektor rolny w jego kraju wymaga wielu procesów modernizacyjnych, w szczególności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego. Poinformował, że w zakresie modernizacji rolnictwa, strona kongijska chciałaby skorzystać z polskich doświadczeń.

Po spotkaniu w ministerstwie, delegacja kongijska, w towarzystwie podsekretarz stanu Krystyny Gurbiel, zwiedziła Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu oraz zakład produkcyjny Spółdzielczej Grupy Producenckiej „Nasz Sad” w Pabierowicach.

http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Spotkanie-z-delegacja-Republiki-Konga

Authors
Top