Congo

Masakra dzieci w kenijskiej szkole

Podczas najazdu złodzieji bydła w północnej Kenii zginęło 55 kenijczyków, w tym dwadzieścia dzieci. Około 400 członków plemienia Borana żyjącego wzdłuż granicy z Etiopią zaatakowało

Podczas najazdu złodzieji bydła w północnej Kenii zginęło 55 kenijczyków, w tym dwadzieścia dzieci.

Około 400 członków plemienia Borana żyjącego wzdłuż granicy z Etiopią zaatakowało nomadów z plemienia Gabra, których posądzają o kradzież bydła. Społeczeństwa te nie korzystają z pieniędzy – bydło jest główną miarą bogactwa.

Te dwie grupy ludzi walczą ze sobą o wodę i pastwiska od wielu lat na tym półpustynnym terenie. Pomimo tego. że najazdy, mające na celu kradzież zwierząt hodowlanych, są bardzo częste na tym obszarze, ostatni rajd uważany jest za jeden z najbardziej krwawych w historii Kenii. Sądzi się, że mógł to być odwet za poprzedni atak na plemię Borana, w którym zginęło 6 osób.

10 cżłonków plemienia Borana zostało później zabitych w odwecie

Kenijska policja poszukuje napastników, poruszając się pieszo i przeczesując każdy skrawek ziemi, w asysćie trzech helikopterów. Wiele zwierząt zostało odzyskanych.

Kenijski Czerwony Krzyż wysłał helikopter z lekarstwami i zapasami, aby wspomóc rannych przebywających w lokalnym szpitalu.
pl.wikinews.org

A to już wiesz?  SOFITEL WROCLAW OLD TOWN ZAPRASZA NA WYJĄTKOWĄ WYSTAWĘ. POWSTAŁA WE WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ ARTYSTYCZNEGO PROJEKTOWANIA UBIORU

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy