Congo

144 mln od Kościoła dla ofiar AIDS i na walkę z HIV

Kościół katolicki w Demokratycznej Republice Konga przeznaczy 144 mln dolarów na pomoc dla ofiar AIDS i na walkę z rozprzestrzenianiem się wirusa HIV. Zostaną one

Kościół katolicki w Demokratycznej Republice Konga przeznaczy 144 mln dolarów na pomoc dla ofiar AIDS i na walkę z rozprzestrzenianiem się wirusa HIV. Zostaną one wydane w latach 2009-2011 za pośrednictwem lokalnej Caritas. W wypracowaniu tego programu pomocy, z którego skorzystają miliony ludzi, uczestniczyło 47 diecezji tego kraju.

1083109_little_butterfly_5Kongijski minister zdrowia Auguste Mopipi podziękował Konferencji Episkopatu za walkę z tą chorobą. Podkreślił, że naród potrzebuje wsparcia różnych religii, a szczególnie Kościoła katolickiego, w zwalczaniu AIDS.

Kościelny program obejmuje działania w czterech sferach: edukacji i prewencji; opieki medycznej, duchowej, psychologicznej i społeczno-ekonomicznej; etycznej i prawnej; środków przekazu.

Przedstawiając tę inicjatywę dyrektor Caritas Kongo, Bruno Miteyo przypomniał, że powstał on w wyniku oddolnych konsultacji w diecezjach, a w lipcu 2007 r. Konferencja Episkopatu przyjęła dokument ,,Wskazania duszpasterskie w walce z HIV/AIDS”.

źródło: http://wyborcza.pl

A to już wiesz?  5 kroków do wybrania idealnego hotelu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy